Haber

Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezinde Tatil Yoğunluğu

Okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından çocuklarıyla birlikte Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezi’ne akın eden aileler, dönemin gerginliğini attı.

Karnelerini aldıktan sonra Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki Zigana Dağı zirvesindeki kayak merkezine giden veliler, çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirdi. Sis ve kar yağışına rağmen eğlenmekten çekinmeyen çocukların çığlıkları Zigana Dağı’nı sararken, kayak yapmayı öğrenmek isteyenler de pistlerden faydalandı.

Türkiye’nin ilk ve en önemli kayak merkezlerinden biri olan, tarihin her döneminde önemli ve zorlu bir geçiş olan, 2.100 metre yükseklikteki Zigana Dağı geçidinde yer alan Gümüşkayak Kayak Merkezi’nde sömestr tatili yoğun yaşanıyor.

Hem Gümüşhane hem de Trabzon’a 45 dakika uzaklıkta olan ve Arap turistlerin de bulunduğu bölgede, bazıları kayak, bazıları kızakla gezerken, bazı vatandaşlar da kar motosikletleriyle bölgeyi turluyor.

Ziyaretçiler, yanan çoban ateşi etrafında ısınarak, zaman zaman çalan müzik eşliğinde horon oynayarak eğlence dolu bir gün geçirdi.

Kış aylarında sık sık Zigana Dağı’na gittiklerini kaydeden Mustafa Berat Ergin, “Kartopu oynuyoruz, kardan adam yapıyoruz, kızak yapıyoruz. Zigana’da çok kar yağıyor, bu yüzden burayı seviyorum. Kuzenim ve ailemle geldim. çok kalabalık bir gün.Karne “Tatillerinde herkes eğlenceli olduğu için buraya geliyor” dedi.

Zigana Dağı’nı çok sevdiğini belirten Elif Nur Ergin, “Burada günüm çok güzel. Kayak yapıyoruz, kardan adam ve kartopu oynuyoruz. Her şey çok güzel ve burası çok eğlenceli bir yer. Rapor olduğu için geldik. kart tatili. İnsanlar buraya tatil için geliyor ve çok eğleniyorlar.” “Streslerini azaltsınlar” dedi.

Gümüşhaneli sporcu Gamze Gül Boz ise, “Çok mutluyuz. Burada çok güzel kar var. Gümüşhane’ye yağmayan kar buraya yağıyor. Bugün burada çok eğlendik. Ben de kayak yaptım ama bugün kızakla kaydım çünkü daha eğlenceliydi.”

5 yaşındaki Bekir Yiğit Altun, karne tatili için geldiği Zigana’da kızakla kaymanın çok eğlenceli olduğunu söyledi. – GÜMÜŞHANE

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu