Haber

Namık Tan’ın ismi çok konuşulmuştu, Özgür Özel öneren ismi açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmenin yankıları sürüyor. 

Özel’e büyükelçi kökenli İstanbul Mileltvekili Namık Tan’ın eşlik etmesi, parti içinde bazı güç dengeleri üzerinden tartışmaya yol açmış, “İmamoğlu’nun Özel’e operasyon çektiği” yorumları yapılmıştı.

GÜNAYDIN: ÖZEL’E YANINA DİPLOMAT ALMASINI BEN SÖYLEDİM

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Genel Başkan’a Erdoğan’la görüşmeye giderken yanına diplomat kökenli birini almasını söyledim. Görüşmede notları tutması için” demişti. 

İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Günaydın’ın açıklaması, “Özel’e güvenmiyoruz” mesajı olarak yorumlanmıştı. 

“İSİM TERCİHİNİ ELBETTE BEN YAPTIM”

CHP Genel Başkanı ise, ziyarette kendisine Namık Tan’ın eşlik etmesi hakkında konuştu. Milliyet gazetesine konuşan Özel, Tan isminin kim tarafından önerildiğinin sorulması üzerine şunları söyledi: 

“Ben Sayın Cumhurbaşkanını ziyaret etmeden önce seçilmiş son tarafsız Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer’e bir ziyarette bulundum. Kendisinin uyarısı oldu. Cumhurbaşkanlığının özel kaleminin (Hasan Doğan) ve protokol müdürünün büyükelçi olduğunu, onun için benim de partimde bulunan büyükelçilerden birini görevlendirmek suretiyle bu protokol akışını, randevulaşmayı ve devamını özel kalemimizle koordineli bir büyükelçinin götürmesinin doğru olacağını ifade ettiler. Ben de Namık Tan’ı bu konuda görevlendirdim. İsim tercihini elbette ben yaptım. Milletvekili grubumuzdaki tek büyükelçidir kendisi.”

Özgür Özel, 23 Nisan’da Ahmet Necdet Sezer’i ziyaret etmişti.

14 ve 28 Mayıs’taki seçim yenilgilerinin ardından dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Namık Tan hariç 80 danışmanının görevine son vermişti. 

KILIÇDAROĞLU İLE 2,5 SAATLİK GÖRÜŞME

Özel, dün akşam Ankara Ahlatlıbel tesislerinde Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 2,5 saat sürdü. 

Görüşme hakkında konuşan Özel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme hakkında kendisine bilgi verdim. Detayların önemli kısımlarını paylaştım” dedi.

KAYNAK: MİLLİYET GAZETESİ

aslanapaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu