Haber

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Sakarya’da protesto edildi

Sakarya’da Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki gösterildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi üyeleri ve vatandaşlar, Çark Caddesi’ndeki Şerefiye Camii önünde toplanarak, “Kur’an’ın izinde yürüyoruz” yazılı pankartla cadde boyunca Orhan Camii’ne yürüdü.

Yürüyüş boyunca sloganlar ve tekbirler atan grup adına açıklama yapan AGD Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın, İslam’ın tüm insanlığın saadeti ve esenliği için insanlara hitap ettiğini söyledi.

İslam düşmanı şer odaklarının, insanlığın barışını ve ortak paydada yaşama kültürünü hedeflediklerini belirten Aydın, Kuran’ın insanlara tebliğ edilen canlı bir hitap olduğunu söyledi.

İsveç’te yaşananları bir haksızlık olarak nitelendiren Aydın, buna izin verenleri kınadıklarını kaydetti.

Batı dünyasının İslamofobi gibi karanlık projelerle İslam’ı ve insanlık barışını hedeflediğini belirten Aydın, “Bilinmelidir ki tek din İslam’dır ve uygulanması gereken tek sistem İslam’ın tedbirleridir. buradan haykırın, Allah’ın nurunu söndüremezler.Mağdura, yoksula, darda olana İslam’ın adaleti ve hoşgörüsü doğrultusunda sahip çıktığımız kadar, İslam’a uzanan elleri de kırmasını biliriz. insanların barışı için bir sistem ortaya koyan.” dedi.

Grup, namazın ardından dağıldı.

haberkulu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu