Haber

Hakkari’de Hacı Sait Camii İnşaatında İşçilere Tatlı İkramı

Hakkari’de din görevlileri, olası depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılıp yeniden inşa edilen Hacı Sait Camisi’nin inşaatında çalışan işçilere şeker ikram etti.

Din görevlileri adına açıklama yapan Belediye Cami İmamı Hatibi Yasin Aşkan, Hakkari’nin en büyük camilerinden biri olan Hacı Sait Camisi’nin yeniden inşası için din görevlileri olarak ellerinden gelen her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi. İmam-Hatip Aşkan, “Bilindiği gibi Hacı Sait Camisi ilimizde inşa edilen en eski ve en kalabalık camilerden biridir. Olası bir depremde yıkılma tehlikesi bulunduğundan dönemin Hakkari Valisi İdris Akbıyık ve İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, şehrin kanaat önderleriyle yaptığı görüşme sonrasında caminin yıkılmasına karar verdi, bu hepimizi derinden üzdü, ancak bugün caminin üretimine daha çağdaş ve daha güzel bir şekilde yeniden başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hakkari Valisi Ali Çelik’in himayesinde sağlam bir proje. Cemaatin bir an önce camiye kavuşması için din görevlileri olarak hiçbir maddi ve manevi fedakarlıktan kaçınmayacağız. Herkesi bu kutsal mekana sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.

Din görevlileri, cami hafriyat çalışmalarında çalışan makine operatörleri ve çalışanlara şeker ikram ettikten sonra şantiyeden ayrıldı. – HAKKARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu