Haber

Gemide tanıştığı meslektaşıyla evlendi, Kazakistan’dan Osmaniye’ye bir gelin geldi.

RUSYA’da tur gemisinde kamarot (yolcuların servisinden sorumlu) olarak çalışan Osmaniyeli Recep Çağrı Toklu (33) ve gemide tanıştığı Kazakistanlı meslektaşı Yerkezhan Kabdrashit (30) ise, Osmaniye’de evlendi.

Rusları Türkiye’ye getiren tur gemisinde kamarot olarak görev yapan Recep Çağrı Toklu, aynı gemide Kazakistan’dan meslektaşı Yerkezhan Kabdrashit ile görüştü. Bir süre tanışan çift, evlenme kararı aldı. Belgelerini Kazakistan’dan Türkiye’ye getiren Yerkezhan Kabdrashit, hayatını Recep Çağrı Toklu ile birleştirdi. Toprakkale Belediyesi’nin nikah salonunda nikah masasına oturan çiftin tanıklığını Dağıstan Kaymakamı İsmail Demir yaptı. Demir, “Böyle güzel bir mutluluğa tanık olduğum için gerçekten çok mutluyum. Çifte mutluluklar diliyorum” dedi.

‘AŞK UZAKLIĞI DİNLEMEZ’ Eşinin kardeş ülke Kazakistan’dan Türkiye’ye geldiğini belirten Recep Davet Toklu, “Birbirimizi sevdik. Allah böyle nasip etmiş. Aşk mesafeleri dinlemez. geleneklerimize yabancı zaten. Benzerliklerimiz çok. Geçinmekte zorlanıyoruz. Mutluluğumuza ortak olan akraba ve dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Düğünde mutlu ve heyecanlı olduklarını söyleyen çift, çiftin memnuniyetini de paylaştı. Tören sonunda belediye önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu