Haber

Birayı ‘kaynatan’ Macron’a eleştiri: ‘Siyasi liderlikte zehirli erkeklik’

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ragbi maçından sonra bir şişe birayı ‘pompalayarak’ 17 saniyede bitirdiği görüntüler tepki çekti. Başkent Paris’te Stade de France’da izlediği rugby ligi final maçının ardından Toulouse takımının soyunma odasına giden Macron’a bir şişe bira ikram edildi. Sporcular ve antrenörlerin tezahüratları eşliğinde birayı bir yudumda bitiren Macron, kendisini fazla içmeye teşvik ettiği için eleştirildi.

‘FOTOĞRAFTAKİ ZEHİRLİ ADAM’

Yeşiller Partisi milletvekili Sandrine Rousseau, söz konusu görüntüleri “toksik erkeklik” olarak nitelendirdi. Rousseau, Twitter paylaşımında “Bir fotoğraftaki siyasi liderlikte zehirli erkeklik” ifadelerini kullandı. Rönesans Partisi Milletvekili Jean-Rene Cazeneuve, “Bir başkan 23 oyuncunun mutluluğunu paylaşarak onların geleneğinde yer aldı. Hepsi bu” diyerek Macron’u savundu.

ARKADAŞ BASKISI

Fransız Bağımlılık Derneği’nden Bernard Basset, Macron’un cumhurbaşkanı olarak ‘rol model’ olma sorumluluğunu taşıması gerektiğini söyledi. Basset, “Bu durumda, sporu, partileri ve alkol tüketimini, herkesin biraz fazla içtiği erkeksi bir akran baskısı bağlamında ilişkilendiriyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

haberkadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu