Haber

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara 3. Bölge 1.liğine aday gösterildi

AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu’na sunacağı milletvekili aday listeleri belli oldu. Listede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki kabinedeki tüm bakanlar yer aldı.

FUAT OKTAY ANKARA’DAN ADAY

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Ankara 3. Bölge 1. Olağan Milletvekili adayı oldu.

FUAT OKTAY KİMDİR?

1964 yılında Yozgat-Çekerek’te doğdu. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1990 yılında ABD’de otomotiv branşının merkezi olan Detroit’teki Wayne State University’de imalat mühendisliği ve işletme yüksek lisans programlarını tamamladı. Doktora derecesini bire bir üniversiteden endüstri mühendisliği alanında almış ve havacılık ve otomotiv endüstrisi alanlarında uzmanlaşmıştır.

Beykent Üniversitesi’nde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kamu ve özel birçok şirkete danışmanlık hizmeti vermiş, bu şirketlerin bazılarında genel müdür, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

2008-2012 yılları arasında Türk Hava Yolları (THY) Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlama ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Bu görev süresi boyunca birçok ortak girişim projesini hayata geçirdi.

2 Ocak 2012 tarihinden 19 Haziran 2016 tarihine kadar TC Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini yürütmüştür. 19 Haziran 2016 – 9 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapmıştır. 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcılığına atanmıştır. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

belenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu